Start planning your corporate retreat or team building event!

Jackson Tough Towner Fun Class by Age Results Spring

TOUGH TOWNER FUN CLASS

FUN CLASS BY DIVISIONS

May 12, 2013


Results By ITz About Time

Men: 0- 0 1-12 13-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99 Women: 0- 0 1-12 13-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Male Top Finishers Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Steve Whitney   657 41 2 1 37:33.12 37:33.12
2 CHARLIE MARSHALL   475 25 2 2 38:44.59 38:44.59
3 JACK EIDEMILLER   479 14 2 3 40:19.57 40:19.57
Top

Male 0 and under

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Unknown Partic. 452   452   2 22 52:34.28 52:34.28
2 Luke Lanquino   453   2 23 52:35.02 52:35.02
3 Unknown Partic. 454   454   1 27 52:41.06 52:41.06
4 Unknown Partic. 451   451   1 28 52:42.33 52:42.33
5 Unknown Partic. 670   670   1 30 53:34.13 53:34.13
6 Unknown Partic. 462   462   2 56 58:34.94 58:34.94
7 Unknown Partic. 461   461   1 57 58:38.01 58:38.01
8 Unknown Partic. 678   678   1 82 1:02:09.09 1:02:09.09
9 Unknown Partic. 460   460   1 84 1:02:09.62 1:02:09.62
10 Unknown Partic. 679   679   1 85 1:02:09.97 1:02:09.97
11 Unknown Partic. 677   677   1 86 1:02:10.82 1:02:10.82
12 Unknown Partic. 676   676   1 103 1:08:53.46 1:08:53.46
13 Unknown Partic. 431   431   1 129 13:02:34.98 13:02:34.98
Top

Male 1 to 12

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Bodie Turner Turner Tough 643 7 2 7 45:32.69 45:32.69
2 Riggs Turner Turner Tough 647 10 2 9 45:34.50 45:34.50
3 HOLDEN Leosh   577 6 2 15 50:56.14 50:56.14
4 JACK MILLER   671 10 2 29 53:33.13 53:33.13
5 phillips tanner   673 8 2 47 54:50.02 54:50.02
6 Alexei Muromcew   600 12 1 48 55:00.65 55:00.65
7 Kai McLennen   696 9 2 51 57:05.52 57:05.52
8 Hunter Bingham   511 4 2 95 1:04:23.43 1:04:23.43
9 Armando Olvera   469 7 2 121 1:21:19.23 1:21:19.23
10 Sebastien Carr   491 8 1 123 1:21:35.40 1:21:35.40
11 Caulkins Archer   695 10 1 132 13:24:57.18 13:24:57.18
Top

Male 13 to 17

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Chance Fandek Cry to your Mudder 538 13 2 16 51:16.24 51:16.24
2 Andreas Olivera   456 14 2 120 1:21:18.08 1:21:18.08
3 Sawyer Gordon Kathy Wright Training 549 17 1 128 10:54:33.00 10:54:33.00
Top

Male 18 to 24

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 KURT FREISHLAG   494 24 1 4 41:01.39 41:01.39
2 Brad Jezek   464 20 2 17 51:54.59 51:54.59
3 Gretchen Cheny   467 20 2 18 52:02.70 52:02.70
4 Barry Lewis   466 20 2 19 52:04.61 52:04.61
5 Andrew Setterholm ICBC – Proactive 626 24 2 76 1:01:32.14 1:01:32.14
6 Patrick Focke Mean Drunk Uncle 492 23 2 81 1:02:08.79 1:02:08.79
7 Jack Watsabaugh   459 22 2 116 1:12:47.59 1:12:47.59
Top

Male 25 to 29

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Bill Frye   472 26 2 10 46:11.57 46:11.57
2 KYLE TOMES   489 27 2 44 54:32.04 54:32.04
3 Evan Giles Mud Men 546 28 2 58 58:49.05 58:49.05
4 Paul Boice Mud Men 513 28 2 60 58:51.09 58:51.09
5 Dan Olson Mean Drunk Uncle 493 25 2 83 1:02:09.61 1:02:09.61
6 Jeromie Traphagan   642 25 2 90 1:03:07.72 1:03:07.72
7 Brandon Deckert Cry to your Mudder 531 28 2 94 1:03:41.64 1:03:41.64
Top

Male 30 to 34

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Andrew Kitt   458 31 2 5 42:37.62 42:37.62
2 Jacob Normand Cry to your Mudder 607 31 2 32 54:15.32 54:15.32
3 Scott Steen Jackson Hole Land Trust Denim Dandies 485 33 1 114 1:12:33.64 1:12:33.64
Top

Male 35 to 39

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Sam Johnson Teton Thai 567 37 2 11 47:12.57 47:12.57
2 JON CHRISTENSN   478 38 2 55 57:13.90 57:13.90
3 Steffan Freeman Jackson Hole Land Trust Denim Dandies 543 35 2 112 1:12:33.19 1:12:33.19
4 HOLLAND MICHAEL   450 37 2 127 10:53:06.00 10:53:06.00
Top

Male 40 to 44

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 TIM TASKER   675 43 2 12 47:18.26 47:18.26
2 Stephen Carter 307 Live 522 40 2 49 56:20.29 56:20.29
3 Nate McClennen Team McWiggles 586 41 2 52 57:08.38 57:08.38
4 Corey Christensen Fun Ones 523 42 2 119 1:16:52.44 1:16:52.44
5 Brian Carr   700 42 2 122 1:21:34.69 1:21:34.69
Top

Male 45 to 49

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Matt Turner Turner Tough 646 47 2 8 45:33.15 45:33.15
Top

Female Top Finishers Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Lucy Turner Turner Tough 645 7 2 6 43:42.59 43:42.59
2 Suchada Johnson Teton Thai 568 34 2 13 47:20.43 47:20.43
3 LILY IGUCHI   672 37 2 14 47:20.51 47:20.51
Top

Female 0 and under

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Eliza Bradford   455   2 92 1:03:40.92 1:03:40.92
Top

Female 1 to 12

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Taya McClennen   697 7 2 53 57:09.38 57:09.38
2 Anushka Olivera   457 12 2 91 1:03:40.48 1:03:40.48
3 Acacia Laprade   575 8 2 110 1:10:52.49 1:10:52.49
4 Mary Muromcew   601 9 2 124 1:22:48.44 1:22:48.44
5 Natasha Muromcew   602 9 2 125 1:22:48.70 1:22:48.70
6 Nikita Muromcew   603 9 2 126 1:22:52.78 1:22:52.78
Top

Female 13 to 17

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Blake Fandek Cry to your Mudder 537 15 2 31 54:13.67 54:13.67
2 Quinn Farrand ICBC – Proactive 541 17 2 68 1:01:30.57 1:01:30.57
3 Bella Wood   663 15 1 102 1:08:53.00 1:08:53.00
4 Vashti Fandek Cry to your Mudder 539 17 2 108 1:10:34.82 1:10:34.82
Top

Female 18 to 24

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Martha Berkesh   465 20 2 20 52:07.22 52:07.22
2 Lisa Rodenhaur   463 20 2 21 52:07.66 52:07.66
3 Sylvia Doyle Hell on Wheels 533 22 2 26 52:40.53 52:40.53
4 Emily Smith 307 Live 630 19 2 50 56:21.03 56:21.03
5 Jacie Rose ICBC – Proactive 623 23 2 78 1:01:33.29 1:01:33.29
6 Abby Smith 307 Live 629 19 2 80 1:01:35.03 1:01:35.03
7 Taylor Starr   634 24 2 89 1:03:06.40 1:03:06.40
8 Margaret Williams   660 18 2 107 1:09:01.27 1:09:01.27
9 Kristine Read Fun Ones 618 23 2 117 1:16:50.28 1:16:50.28
Top

Female 25 to 29

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Adrian Croke Hell on Wheels 527 27 2 24 52:40.02 52:40.02
2 Caity Murphy Hell on Wheels 604 25 2 25 52:40.10 52:40.10
3 Krista Struhsacker   638 27 2 37 54:25.67 54:25.67
4 Hannah Strauss Warrior Wenches 637 28 2 38 54:27.26 54:27.26
5 Mindy White Ninja Hookers 656 27 2 40 54:29.34 54:29.34
6 Molly Hawks Ninja Hookers 557 27 2 45 54:32.47 54:32.47
7 Katie Brooks Mud Men 515 25 2 61 58:51.17 58:51.17
8 Callie Millard Mud Men 597 26 2 62 58:51.21 58:51.21
9 Olivia Wheeler Journeys School 655 25 2 63 59:13.90 59:13.90
10 Megan Slater Journeys School 628 29 2 65 59:15.81 59:15.81
11 Valerie Werbelow ICBC – Proactive 654 26 2 70 1:01:30.79 1:01:30.79
12 Annie Tonoli Ninja Hookers 641 27 2 71 1:01:31.37 1:01:31.37
13 Meagan Murtagh Ninja Hookers 605 27 2 73 1:01:31.85 1:01:31.85
14 Catherine Campbell Ninja Hookers 520 29 2 74 1:01:32.01 1:01:32.01
15 Brandy Green 307 Live 552 29 2 77 1:01:32.50 1:01:32.50
16 Kristen Heikkila   558 29 2 87 1:02:54.65 1:02:54.65
17 Brittney Brunski Cry to your Mudder 517 25 2 93 1:03:41.32 1:03:41.32
18 Maxe Carter 307 Live 521 28 2 101 1:07:01.48 1:07:01.48
19 Matt Keel Leche de Tigre 570 27 2 105 1:08:57.95 1:08:57.95
Top

Female 30 to 34

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Cameron Barker Warrior Wenches 504 31 2 35 54:23.86 54:23.86
2 Karey Furan Ninja Hookers 544 33 2 41 54:29.44 54:29.44
3 Melanie McLaurin Ninja Hookers 590 32 2 42 54:31.12 54:31.12
4 Kathleen Jefferis Ninja Hookers 564 32 2 43 54:31.73 54:31.73
5 Brantley Sydnor Mud Men 639 30 2 59 58:50.89 58:50.89
6 Shyla Cundall ICBC – Proactive 528 33 2 69 1:01:30.78 1:01:30.78
7 Lisa Liserio ICBC – Proactive 579 34 2 75 1:01:32.13 1:01:32.13
8 Mersadee Lulay   581 32 2 88 1:02:55.03 1:02:55.03
9 Sandy Jastrab Mo’ Muddy Mo’ Problems 563 32 2 98 1:05:58.04 1:05:58.04
10 Leah Duke Mo’ Muddy Mo’ Problems 535 30 2 100 1:05:59.05 1:05:59.05
11 Meredith Medlock Leche de Tigre 593 34 2 104 1:08:57.64 1:08:57.64
12 Sandra Guido Leche de Tigre 555 30 2 106 1:08:59.42 1:08:59.42
13 Liz Long Jackson Hole Land Trust Denim Dandies 580 31 2 113 1:12:33.48 1:12:33.48
14 Leslie Steen Jackson Hole Land Trust Denim Dandies 635 34 2 115 1:12:34.93 1:12:34.93
15 LEOSH LIZ   576 33 1 130 13:16:35.78 13:16:35.78
Top

Female 35 to 39

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Kate Binger Warrior Wenches 509 38 2 34 54:22.01 54:22.01
2 Khale Century Reno Journeys School 622 36 2 64 59:14.38 59:14.38
3 Travis Gay Journeys School 545 37 2 66 59:16.21 59:16.21
4 Judy Vitolo ICBC – Proactive 650 39 2 72 1:01:31.72 1:01:31.72
5 LISA WALTER   477 38 2 79 1:01:35.02 1:01:35.02
6 Alivia Bingham   510 38 2 96 1:04:23.76 1:04:23.76
7 Esperanza Montoya-Truax Mo’ Muddy Mo’ Problems 598 37 2 97 1:05:57.81 1:05:57.81
8 Wynne Normand Cry to your Mudder 608 38 2 109 1:10:42.51 1:10:42.51
Top

Female 40 to 44

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Stephanie Spackman Warrior Wenches 633 41 2 33 54:20.79 54:20.79
2 Jill Neison Warrior Wenches 606 40 2 36 54:24.95 54:24.95
3 Krisitn Painter   612 43 2 111 1:10:57.93 1:10:57.93
4 Maryanne Christensen Fun Ones 524 42 2 118 1:16:51.51 1:16:51.51
Top

Female 45 to 49

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time
1 Giovannina Anthony Warrior Wenches 502 46 2 39 54:27.91 54:27.91
2 FLO PHILLIpS   674 46 2 46 54:48.76 54:48.76
3 Rachel Wigglesworth Team McWiggles 658 45 2 54 57:09.40 57:09.40
4 Nora Farrand ICBC – Proactive 540 48 2 67 1:01:30.44 1:01:30.44
5 Cindy Duke Mo’ Muddy Mo’ Problems 534 46 2 99 1:05:58.63 1:05:58.63
6 Susan Pieper-Bailey Journeys School 699 47 1 131 13:24:53.58 13:24:53.58

Start planning your corporate retreat or team building event!